Stacja robocza do VR z i9 – to jedno określenie świetnie oddaje charakter jednej ze stacji roboczych chińskiego producenta – Lenovo. Stworzony do renderingu, inżynieryjnych i specjalistycznych zadań, Lenovo ThinkPad P53 od innych urządzeń mobilnych odróżnia się potężną konfiguracją. Nie ma tutaj miejsca na kompromis. Umieszczono wyłącznie certyfikowane rozwiązania, które zagwarantują bezawaryjność i wysoką satysfakcję. Poznaj specyfikację tego modelu i dowiedz się czy powinieneś zdecydować się na jego zakup.
Lenovo ThinkPad wyróżniający się z tłumu – Specyfikacja P53
Rendering, rzeczywiste odwzorowanie barw, projektowanie 3D - to lista zadań, która P53 jest niestraszna. Połączenie najmocniejszych podzespołów sprawia, że laptop ten może być śmiało porównywany ze współczesnymi komputerami stacjonarnymi. Certyfikowany osprzęt w postaci kultowej obudowy ThinkPad poparty jest odznakami AutoCAD, CATIA, 3dsMax, Petrel czy Vectoworks. Wysoka odporność to nie wszystko – liczy się odbiór. Na, mogłoby się wydawać, niewielkim ekranie o przekątnej 15,6″ wyświetlimy obraz w jednej z dwóch rozdzielczości: FHD lub 4K. Do wyboru mamy matryce FHD IPS o jasności 300 nitów, FHD o jasności 500 nitów, 4K LED, dotykową z Dolby Vision HDR o jasności 500 nitów – i podobną - OLED dotykową IPS o jasności 400 nitów.
Sam ekran oczywiście nie wystarczy. Specyfikacja urządzenia nie skupia się wokół żadnego z elementów. W sprzęcie tej klasy nie ma miejsca na wąskie gardła. W obudowie o wadze 2,45 kg (wliczając podzespoły) znajduje się:
- procesor Intel Xeon lub i9 z 8 rdzeniami,
- pamięć do 128 GB DDR4,
- pamięć masowa do 6 TB PCie NVMe,
- grafika max NVIDIA Quadro RTX 5000,
- łączność WLAN Intel WiFi 6 AX200 (GIg+) – opcjonalnie WWAN Fibocomm 4G-LTE,
- gniazda 2 x USB 3.1, 2 x USB-C Thunderbolt 3, 1 x USB-C, HDMI 2.0, czytnik kart, gniazdo audio, RJ-45,
- zasilacz 230 w z wąską wtyczką,
- zabezpieczenia: dTPM 2.0, FIDO, kamera IR, czujnik match-on-chip, ThinkShutter, Kensington.
Business obraz autorstwa freepik - www.freepik.com