Laptop roboczy HP EliteBook x360 830 G5

XXI wiek jest okresem bujnego rozwoju technologicznego co sprawia, że sprzęt komputerowy stał się wręcz niezbędnym narzędziem służącym zarówno w celach rozrywkowych, jak i roboczych. Na co więc warto zwrócić uwagę przy zakupie laptopa mając na celu jego biznesowe przeznaczenie?

Na co zwrócić uwagę?

Laptop biznesowy oprócz eleganckiego i stonowanego designu powinien również odznaczać się dużą wydajnością, co zapewni komfort podczas użytkowania sprzętu

Obraz z hp.com

Laptop biznesowy oprócz eleganckiego i stonowanego designu powinien również odznaczać się dużą wydajnością, co zapewni komfort podczas użytkowania sprzętu. Za ten zaś aspekt odpowiedzialne są podzespoły, które znajdują się wewnątrz urządzenia. Pierwszym z nich jest oczywiście procesor, bez którego laptop nie mógłby istnieć. To z całą pewnością trzon oraz serce laptopa. W kwestii doboru procesora należy zwrócić uwagę na liczbę rdzeni, która nie może być mniejsza niż 4. Ponadto kluczowe jest również taktowanie zegara, które powinno wynosić około 3-3,5 GHz. Naturalnie im te wartości są wyższe tym lepiej. Kolejną istotną cechą może okazać się wielowątkowość. Czym ona jest? Krótko mówiąc, 4 fizyczne rdzenie procesora będą widziane przez komputer podwójnie. Pozwala to jeszcze bardziej podnieść wydajność całego zestawu.

Następnym z parametrów jest pamięć operacyjna RAM, dysk SSD oraz opcjonalna dedykowana karta graficzna. W przypadku tych podzespołów sprawa wygląda bardzo prosto. Ilość pamięci RAM nie powinna być mniejsza niż 8 GB. Taka ilość zagwarantuje poprawne działanie systemu operacyjnego oraz różnej maści wykorzystywanych programów. Warto także wybierać urządzenia, które posiadają możliwość rozszerzenia tej liczby. Aktualnie w grę wchodzą dwa rodzaje pamięci DDR4 oraz DDR3. Te pierwsze gwarantują najwyższą wydajność, jednak są znacznie droższe od poprzedniczek. W dalszym ciągu DDR3 sprawdzają się dobrze i gwarantują przyzwoite osiągi.

Kolejna istotna sprawa to dodatkowy szybki dysk SSD, który znacznie usprawni korzystanie z programów i wszystkiego co zostanie zainstalowane na owym dysku. W przypadku bardziej zaawansowanych prac warto zakupić laptopa, który posiada dedykowaną kartę graficzną, która odciąży zintegrowany układ graficzny w procesorze. Wydajność ulegnie znacznej poprawie.

Model laptopa

Modelem laptopa godnym polecenia jest z całą pewnością HP EliteBook x360 830 G5 (https://www.kuzniewski.pl/k4351,laptopy-hp-elitebook-elitebook-x360-830-elitebook-x360-830-g5.html). Urządzenie to cechuje się wydajnym procesorem Intel Core Koby Lake Refresh. Ponadto laptop posiada 13,3 calowy ekran obsługujący rozdzielczość FULL HD. Na pochwałę zasługuje również spasowanie wszelkich elementów, dzięki czemu trwałość całego zestawu stoi na bardzo wysokim poziomie.

Comments are closed.