Komputery Dell – tradycyjne komórki wspierania działalności gospodarczej

Dell zdecydowanie i nie bez powodu kojarzy się z korporacjami. Komputery stacjonarne tej firmy są na wyposażeniu miejsc pracy dziesiątek tysięcy pracowników na całym świecie. Na tę popularność pracuje kilka modeli komputerów stacjonarnych, z których każdy może trafić w ręce użytkownika w kilkunastu konfiguracjach.

Serie komputerów stacjonarnych Dell

Dell zdecydowanie i nie bez powodu kojarzy się z korporacjami. Komputery stacjonarne tej firmy są na wyposażeniu miejsc pracy dziesiątek tysięcy pracowników na całym świecie

fot.dell.com

Lepiej, żeby klient nie wiedział, co wybrać niż żeby miał zbyt mały wybór. Prawdopodobnie z takiego założenia wychodzi Dell. Podstawową serią jest popularny OptiPlex. Nawet jednak w jej ramach można wybrać dwa komputery o zupełnie różnych parametrach. Każdy z modeli (3010, 3020, 3030, 7020, 9020, 9030, XE2) ma kilka wersji, niektóre nawet wersję All-in-One. Seria XPS jest bardziej elegancka, charakteryzuje się nieco lepszymi parametrami i oczywiście jest stosownie droższa. Aktualnie jest w niej tradycyjny XPS 8700 i All-in-One 18. Stacje robocze znajdują się w serii Precision.

Obudowa na każdą okazję

Komputery stacjonarne Dell sprzedawane są w 3 typach obudowy. Standardowa skrzynka (lub miniwieża – ang. mini tower) zajmuje najwięcej miejsca, ale jest również najbardziej komfortowa dla użytkownika. Dobrze wyposażona w porty zewnętrzne, z łatwym dostępem do podzespołów i bez trudności z chłodzeniem jest bardzo popularna wszędzie tam, gdzie można ją zmieścić. Oprócz tego dostępne są Small Form Factor i maksymalnie skompresowana Ultra Small Form Factor (warto zapoznać się ze zdjęciami takich rozwiązań: http://bit.ly/1HWQa4W). Ta ostatnia bardzo dobrze sprawdza się, gdy komputer stacjonarny pełni głównie rolę NODE w farmie obliczeniowej.

Całkowicie przeciętne?

Czasami najlepsza strona danego urządzenia nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Komputery stacjonarne Dell nie odbiegają od konkurencji jakością, mocą obliczeniową ani zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań. Ilość dostępnych modeli sprawia, że bardzo trudno dokonać porównań. Komputery Dell wydają się dokładnie takie jak te od Lenovo czy Toshiby. Mają dobry przelicznik ceny do jakości i to wystarcza, by Dell nie musiał obawiać się utraty pozycji na tym rynku.

Comments are closed.