Dell XPS 13 9370 – mały 13-calowy laptop dla biznesu

Nie od dziś wiadomo, że laptopy biznesowe powinny być przede wszystkim łatwe do przenoszenia. W końcu każdego dnia zabierane są do biura i z powrotem, a nawet jeśli nie, to zabierane są w podróże służbowe i tym podobne. Dlatego właśnie na rynku pojawił się między innymi taki komputer jak Dell XPS 13 9370. Jest to laptop z 13-calowym ekranem, którego waga nie przekracza 1,3 kilograma.

Procesor i pamięć

Nie od dziś wiadomo, że laptopy biznesowe powinny być przede wszystkim łatwe do przenoszenia

Autor zdjęcia: dell.com

Przyjrzyjmy się więc co można znaleźć we wnętrzu tego komputera. Na początku widzimy procesor – Intel Core i7-8550U – taki przynajmniej zainstalowano w egzemplarzu testowym, który otrzymaliśmy w nasze ręce. Szybko ustaliliśmy, że jego prędkość maksymalna to aż cztery gigaherce, co przy czterech rdzeniach czyni z tego małego laptopa całkiem przyzwoitego potworka. Dell XPS 13 9370 posiada też 8 GB RAM, co przekłada się na szybką pracę i możliwość uruchamiania dowolnej liczby aplikacji, również tych o bardzo dużym zapotrzebowaniu zarówno na pamięć jak i moc procesora. Maksymalna ilość pamięci, jaka możliwa jest do zainstalowania, to 16 GB. Tak więc laptop jest przyszłościowy, bo zawsze możemy rozszerzyć jego możliwości.

Wyświetlacz i dysk

Ekran ma przekątną 13 i trzy dziesiąte cala, co jest może nie aż tak dużą wielkością, ale tutaj chodziło przede wszystkim o niskie wymiary i wagę. To producentowi się udało, ponieważ komputer ma tylko 30 centymetrów szerokości i jest to jednocześnie jego najdłuższy wymiar. Dell XPS 13 9370 bez problemu wejdzie więc do każdego plecaka, walizki, torby podróżnej, schowka w samochodzie i tak dalej. W komputerze znajduje się także nowoczesny dysk twardy SSD, który jest bardzo szybki i bezpieczny. Jego pojemność w testowanym przez nas egzemplarzu wynosiła 256 GB, aczkolwiek dostępna jest również wersja 512 GB. Taka ilość miejsca spokojnie wystarczy do swobodnej pracy.

Oczywiście jak przystało na laptop biznesowy, w Dell XPS 13 9370 nie zabrakło systemów zabezpieczeń. Mamy więc czytnik linii papilarnych umożliwiający korzystanie z logowania biometrycznego, a także kamerę HD pozwalającą na identyfikację twarzy. Jako dodatkowy smaczek producent zdecydował się dorzucić podświetlaną klawiaturę, dzięki czemu z laptopa dobrze będzie korzystało się także nocą.

 

Comments are closed.