Asus GX500 – nie tylko dla graczy

Gdy wyobrazimy sobie gracza, staje nam przed oczami chudy nastolatek w okularach. Tymczasem badania wykazały, że znaczny odsetek grających to osoby po 30 roku życia, mające dobrą pracę i szybko pnące się po szczeblach kariery. Doskonale wiedzą o tym projektanci Asus, którzy stworzyli laptopy dla graczy-biznesmenów.

Asus GX500 to nowość na rynku sprzętu komputerowego

fot. asus.com

W zeszłym roku wszedł na rynek Asus GX500. Laptop ten wypełnił niszę rynkową, trafiając w gusta biznesmenów urodzonych w latach 80-tych. Pozwolił zarówno oddawać się ulubionej rozrywce, pracować i zachować mobilność z wykorzystaniem jednego tylko urządzenia.

Wyposażony w 15,6 calowy ekran, waży jedynie 2,2 kg i ma 19 mm grubości. Z łatwością mieści się w dyplomatce, dobrze służy w podróży służbowej. Jednocześnie obsługuje rozdzielczość 3840 x 2160 i korzysta z karty graficznej GeForce GTX 860M. Dzięki wyposażeniu w zaawansowany system chłodzenia łączy w sobie cechy laptopa biznesowego i przeznaczonego do gier.

Bogata oferta tradycyjnych laptopów biznesowych Asus Pro jest dostępna w sklepie www.kuzniewski.pl.

Inne modele

Wyżej wspomniany model jest kontynuacją serii laptopów Asus ROG 550. Dotychczasowe rozwiązania cieszyły się uznaniem wśród graczy gotowych wydać na rozrywkę pewną kwotę, były jednak nieco za ciężkie dla mobilnego biznesmena. Sprawdzały się jako stacjonarne narzędzie pracy, obsługujące zaawansowane programy graficzne. W tym zakresie lepsze były jednak 17 calowe laptopy z serii Asus ROG G750 (obszerna recenzja tego modelu została opublikowana w serwisie TweakTown.com: http://www.tweaktown.com/reviews/5657/asus-republic-of-gamers-rog-g750-gaming-notebook-review/index.html).

Następca

Model Asus GX500 jeszcze na dobre nie wszedł do sprzedaży, a producenci już planują jego kolejną wersję. Mowa o G501, które na razie pozostaje w sferze projektów. Docelowo ma być wydajniejszy pod względem grafiki od poprzednika i dysponować cichszym układem chłodzenia. Na ostateczną wersję musimy jednak poczekać.

Dlaczego powstają laptopy dla graczy-biznesmenów?

Asus ROG G501 będzie z pewnością zbyt drogi dla nastolatków, prawdopodobnie jednak znajdzie nabywców wśród nieco starszej i lepiej sytuowanej klienteli. Gry komputerowe, niedługo po tym jak zyskały popularność zostały zdemonizowane przez media, którym odebrały widownię. Utrwaliło to stereotyp gracza, który nie ma szans na życie osobiste lub karierę zawodową. Tymczasem osoby, które zaczęły grać w latach 90’tych bardzo często robią to nadal, jednocześnie osiągając sukcesy na różnych polach działalności. Ci sami naukowcy, którzy podjęli się badań nad środowiskiem graczy by udowodnić, że gry szkodzą, teraz przyznają, że grający szybciej podejmują decyzje, nie poddają się po pojedynczej porażce i chętnie uczą się nowych rozwiązań. To kluczowe cechy dla biznesmena i wygląda na to, że w zespole Asus wiedzą o tym.

Comments are closed.