Wydajna, mobilna stacja robocza

Znalezienie jednocześnie mobilnej i wydajnej stacji roboczej nie należy do zadań łatwych. Jest to dosyć specyficzna kategoria urządzeń komputerowych, które muszą jednocześnie gwarantować dobre osiągi oraz dawać możliwość swobodnego przemieszczania się ze sprzętem.

Mobilne stacje robocze do zastosowań profesjonalnych, to sprzęt z wysokiej półki, ale bez wątpienia jest to dobra inwestycja, szczególnie, jeżeli zależy nam na zachowaniu mobilności sprzętu

fot. lenovo.com

Standardowe mobilne laptopy nie będą nadawać się do pracy z zaawansowanymi aplikacjami. Nawet, jeżeli będą posiadać dosyć dobre procesory typu Intel Core i3, Core i5 i grafiki Radeon czy GeForce nie poradzą sobie z programami do projektowania. W dzisiejszych czasach profesjonaliści, którzy pracują z tego typu aplikacjami, nie są jednak skazani wyłącznie na komputery stacjonarne. Obecnie na rynku można znaleźć całkiem spory wybór przenośnych stacji roboczych – notebooków, które są duże, wytrzymałe i wydajne, a ich konfiguracja robi naprawdę duże wrażenie. Mobilne stacje robocze do zastosowań profesjonalnych posiadają konfiguracje, których nie powstydziłby się niejeden komputer stacjonarny.

Większość mobilnych stacji roboczych posiada czterordzeniowe procesory Intel Core i7, tego typu układy wykorzystują technologię Hyper-Threading, która umożliwia pracę na ośmiu wątkach jednocześnie. Ponieważ jest to kategoria sprzętu dla wymagających, procesory takich laptopów mają zwiększoną częstotliwość pracy, poza tym dysponują pamięciami cache L3. Dobra konfiguracja to wysokiej jakości układy graficzne, tutaj będzie można wybierać spośród takich kart jak: nVidia Quadro i AMD FirePro. Tego typu układy są przystosowane do pracy z programami graficznymi, projektowania 3D, jednym słowem do zastosowań profesjonalnych. Wybierając profesjonalne stacje robocze należy kierować się głównie tym, do jakich zastosowań jest nam potrzebny sprzęt. Na pewno warto zdecydować się na wysokiej jakości, duży ekran, wydajny procesor oraz odpowiednią ilość pamięci RAM. Chociaż może się wydawać, że do pracy z aplikacjami do projektowania najważniejszy jest układ grafiki, nie musi być to karta z najwyższej półki. Poszczególne stacje roboczą różnią się między sobą także rozmiarem.

Mobilne stacje robocze do zastosowań profesjonalnych, to sprzęt z wysokiej półki, ale bez wątpienia jest to dobra inwestycja, szczególnie, jeżeli zależy nam na zachowaniu mobilności sprzętu. Wśród nich polecane są między innymi komputery Lenovo np. Lenovo ThinkPad P70. Jest to stacja robocza niezwykle wytrzymała, jej obudowa została wykonana z magnezu, aluminium oraz włókna szklanego. Lenovo posiada ekran o przekątnej 17,3 cala, można go znaleźć także w wersji Full HD. Jakość obrazu jest bardzo dobra, warto zwrócić uwagę również na praktyczne, dobrze rozmieszczone złącza. Najmocniejsza konfiguracja to – układy Intel Xeon oraz 64 GB pamięci RAM DDR4. Lenovo ThinkPad P70 posiada 8 GB własnej pamięci, dyski SSD i nowe grafiki Quadro. Warto zwrócić również uwagę na model HP ZBook 15 G2, Dell Precision M4800, Dell Precision M6800, Fujitsu Celsius H730, HP ZBook 17 G2.

Comments are closed.