Recenzja HP Envy 13

Ten model posiada światowej klasy klawiaturę. Cechuje się też lekką konstrukcją, długą żywotnością baterii, wysoką wydajnością i świetną wartością. Jego minusem jest średniej jakości ekran i dźwięk.

Design

Dźwięk Envy 13t jest wystarczająco dobry do słuchania dialogów w filmach lub Skypingu, ale do słuchania muzyki będziesz potrzebował zewnętrznych głośników

Autor zdjęcia: hp.com

Na rynku występuje wiele srebrnych laptopów, ale ten model dodaje oryginalne akcenty, które go wyróżniają. Matowa, aluminiowa pokrywa ma niewielką pochyłość z tyłu, która zasłania zawias, dając gładkie, czyste linie. Błyszczące logo HP na środku na środku klapy naprawdę ładnie wygląda, a zwężający się kształt obudowy sprawia, że cały laptop wygląda smukło i elegancko. Gładka powierzchnia dna wykonana jest ze stopu magnezu. Otwarcie pokrywy odsłania atrakcyjny, aluminiowy pokład w całości ze srebrnymi klawiszami, które pasują do estetyki.

Ekran

13,3 calowy ekran dotykowy 1080p oferuje przyzwoitej jakości obraz. Kolory wydają się w miarę ostre. Jednak jego konkurenci, jak np. Dell XPS 13 czy Spectre HP 13 wypadają lepiej. HP Envy 13 (kuzniewski.pl) mógłby być jaśniejszy i bardziej dynamiczny.

Audio

Dźwięk Envy 13t jest wystarczająco dobry do słuchania dialogów w filmach lub Skypingu, ale do słuchania muzyki będziesz potrzebował zewnętrznych głośników. W muzyce z Envy 13t jest coś metalicznego.

Klawiatura i panel dotykowy

Klawiatura jest tutaj tak dobra, że sam laptop stanowi atrakcyjną opcję dla pracowników biurowych i studentów. Nawet na bardzo cienkim laptopie można mieć światową jakość pisania. Choć klawisze mają skromne 1,2 mm (1,5 do 2 mm jest typowe dla laptopów głównego nurtu), są wrażliwe.

Wykonanie

Dzięki procesorowi Intel 8th Gen Core i7-855U, 8 GB pamięci RAM i 256 GB PCle SSD, laptop wyróżnia się wysoką wydajnością, zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i testach porównawczych. Nawet mając otwartych kilka okienek Chrome i odtwarzając film, nie da się zauważyć żadnego opóźnienia. Potrzebował zaledwie 24 sekund na skopiowanie 4,97 GB mieszanych plików multimedialnych.

Podsumowanie

To świetny wybór dla osób, które piszą dużo na laptopie. Choć ma elegancki wygląd notebooka premium, to 13,3-calowy jest ultraprzenośny ma świetne właściwości pisania, długi czas pracy na baterii i wysoką wydajność, jakiej oczekuje się od najlepszych laptopów biznesowych. Wyróżnia się wyjątkową mocą i lekkością.

Comments are closed.