Niezawodna stacja robocza Lenovo

Kiedy priorytetem jest wydajność i mobilność sprzętu, będziemy wybierać spośród mobilnych stacji roboczych przeznaczonych dla profesjonalistów. Chociaż jeszcze kilka lat temu osoby zawodowo zajmujące się projektowaniem graficznym, były skazane na korzystanie z dużych komputerów stacjonarnych, dziś równie dobrze mogą pracować poza biurem. Mobilne stacje robocze to wyjątkowa kategoria sprzętu, z jednej strony urządzenie musi mieć doskonałe parametry, które pozwolą na komfortową pracę nawet z bardzo zaawansowanymi aplikacjami, z drugiej zaś strony komputer powinien być mobilny, aby bez problemu można było się z nim przemieszczać. Lenovo ThinkPad P70 spełnia te oczekiwania, tak więc szukając mobilnej stacji roboczej na pewno warto wziąć go pod uwagę. To, co wyróżnia stacje robocze Lenovo to charakterystyczna czarna obudowa wzmacniana magnezem, aluminium i włóknem szklanym.

  fot. lenovo.com fot. lenovo.com ThinkPad P70 to komputer niezwykle elegancki, solidny i co najważniejsze wydajny

fot. lenovo.com

ThinkPad P70 to komputer niezwykle elegancki, solidny i co najważniejsze wydajny. Patrząc na jego gabaryty i wagę 3,6 kg można stwierdzić, że nie jest to zwykły komputer. Wszystkie elementy są dobrze spasowane, klawiatura lekko ugina się pod naciskiem, ekran laptopa można odchylić o kąt przekraczający 180 stopni. Zaletą tego modelu z pewnością jest bardzo łatwy dostęp do podzespołu, gdyż został zaopatrzony w pokrywę serwisową z pięcioma śrubami. Po demontażu pokrywy mamy odstęp do dwóch miejsc na dyski SSD formatu M.2, dwóch gniazd pamięci RAM, karty Wi-Fi, złącza M.2 oraz zatoki dysku formatu 2,5″. W Lenovo ThinkPad P70 jest miejsce na cztery dyski, został wyposażony w praktyczne złącza zewnętrzne – port USB 3.1 typu C, Thunderbolt 3 oraz cztery USB 3.0 i gniazdo dokowania umieszczone na spodzie konstrukcji.

Oczywiście nie  można nie pochwalić klawiatury, która uznawana jest za jedną z lepszych, jakie można spotkać w laptopach. Klawisze mają dobrze wyczuwalny skok, nie jest za sztywna, minimalnie się ugina, klawiatura jest cicha i pisze się na niej bardzo wygodnie. Nie znajdziemy tu gładzika ze zintegrowanymi przyciskami, aczkolwiek są oddzielne przyciski manipulatora punktowego. Nie mogło zabraknąć również czerwonego manipulatora, który znacznie ułatwia pracę na laptopie, przy czym trzeba się do niego przyzwyczaić.

Decydując się na Lenovo ThinkPad P70 będziemy mogli wybierać spośród dwóch matryc – Full HD oraz 4K. Ekran jest matowy, co sprawia, że komfort pracy jest dużo większy, jakość obrazu jest dobry. Jeżeli chodzi o osiągi nie ma na co narzekać. Ten model jest dostępny w różnych konfiguracjach, dobrym rozwiązaniem będzie procesor Core i7-6820HQ, karta grafiki Quadro M3000M z 4 GB pamięci VRAM GDDR5. Notebook może służyć nie tylko do pracy, ale również do gier – nawet przy najwyższych ustawieniach umożliwia rozgrywki takich tytułów, jak na przykład Wiedźmin 3. ThinkPad podczas obciążenia prawie w ogóle się nie nagrzewa, temperatura nie przekracza 30 stopni.

Lenovo ThinkPad P70 to stacja robocza o bardzo dobrych parametrach, która będzie doskonałym sprzętem zarówno do pracy, jak i rozrywki. Ma wysoką kulturę pracy, nie nagrzewa się nawet podczas większego obciążenia, posiada wytrzymałą obudowę.

Comments are closed.