Microsoft Surface Studio 2 – magnum opus komputerów ludzi kreatywnych

Gigant z Redmond dość długo nie zaznaczył swojej obecności na scenie komputerów, ale kiedy zapowiedziano Microsoft Surface Studio 2, wiadome stało się, że przez najbliższe kilka lat ciężko będzie znowu o nim zapomnieć. Nie jest to zdecydowanie kolejny komputer skierowany do konkretnego, wąskiego grona odbiorców a istny demon produktywności w wielu dziedzinach. Czym wyróżnią się nowy flagowy komputer Microsoftu?

Specyfikacja i akcesoria

Gigant z Redmond dość długo nie zaznaczył swojej obecności na scenie komputerów, ale kiedy zapowiedziano Microsoft Surface Studio 2, wiadome stało się, że przez najbliższe kilka lat ciężko będzie znowu o nim zapomnieć

Obraz z news.microsoft.com

Chociaż Microsoft Surface Studio 2 został skategoryzowany jako komputer (a właściwie stacja robocza) w rzeczywistości jest potężnym tabletem z dość niestandardową specyfikacją. Zależnie od dwóch wersji cenowych, wyposażony jest on w:

  • Dotykowy wyświetlacz PixelSense™ 28” o rozdzielczości 4500×3000
  • 16/32 GB pamięci RAM DDR4
  • Procesor Intel® Core™ i7-7820HQ
  • Kartę graficzną NVIDIA® GeForce® GTX 1060 6 GB/GTX 1070 8 GB
  • Dysk HDD o pojemności 1TB lub 2 TB
  • System operacyjny Windows 10 Pro

W opakowaniu znajdziemy także zestaw akcesoriów:

  • Pióro Surface
  • Surface Keyboard
  • Surface Mouse

W razie potrzeby akcesoria można bez problemu dokupić osobno w odpowiednich sklepach z elektroniką.

Przeznaczenie

Rzeczą wartą podkreślenia jest to, że Microsoft Surface Studio 2 nie jest typowym komputerem do zastosowania domowego (www.kuzniewski.pl), chociaż biorąc pod uwagę moc jaką dysponuje nie byłoby to dla niego żadnym wyzwaniem a bardziej marnowaniem potencjału. Urządzenie to powstało aby zwiększyć wygodę oraz wydajność pracy osób zajmujących się pracą kreatywną, czyli nada się idealnie do obróbki zdjęć, szkicowania prac graficznych, montażu filmów czy modelowania 3D. Dołączone do Microsoft Surface Studio 2 akcesoria są minimalistyczne, zajmujące niewiele przestrzeni i zachowują jednocześnie maksymalną funkcjonalność, co również świadczy o przeznaczeniu sprzętu, sugerując delikatnie, że dotykowy wyświetlacz nie jest tylko zabawką a jednym z największych atutów który ma służyć jak największemu zwiększeniu wydajności pracy.

Wygląd oraz wykonanie

Na pierwszy rzut oka design komputera przywołuje na myśl urządzenia Apple, jednak wrażenie to mija z czasem i na pierwszy plan wychodzi połączenie prostoty i funkcjonalności, składające się na naprawdę przyjemny dla oka produkt, który pomimo swojej prostoty przykuwa wzrok osób, które nie miały z nim wcześniej do czynienia. Microsoft Surface Studio 2 posiada dwa przyciski fizyczne, do zasilania i  regulacji głośności, a wszelkie wejścia i porty znalazły się z tyłu stopki trzymającej komputer stabilnie na biurku.
Microsoft Surface Studio 2 jest więc sprzętem który znajdzie zastosowanie w wielu dziedzinach pracy, gwarantując przy tym bardzo wysoką wydajność i wysoką jakość wykonania. To sprzęt który najbardziej spodoba się osobom, które cenią sobie profesjonalizm oraz wygodę, która idzie w parze z prostotą i funkcjonalnością.

Comments are closed.