Lenovo ThinkPad T490s – wydajny laptop biznesowy

Zakup laptopa jest nie lada wyzwaniem szczególnie dla osób, które nie są zaznajomione z dzisiejszą technologią komputerową. Sam laptop jest urządzeniem spisującym się zarówno w zaciszu domowym, ale także służy jako sprzęt do pracy oraz spotkań biznesowych. Na jakie elementy warto więc zwrócić uwagę podczas pobytu w sklepie?

Podzespoły laptopa

Zakup laptopa jest nie lada wyzwaniem szczególnie dla osób, które nie są zaznajomione z dzisiejszą technologią komputerową

Autor zdjęcia: psref.lenovo.com

By praca mogła przebiegać w sposób bezstresowy i przyjemny należy w pierwszej kolejności skupić się na podzespołach jakie znajdują się wewnątrz laptopa. Najważniejszym z nich jest bez cienia wątpliwości procesor, który ma za zadanie wykonywać wszelkiej maści operacje. To właśnie od jego jakości zależeć będzie z jaką prędkości te operacje zostaną wykonane. Czym musi cechować się wydajny procesor? Przede wszystkim odpowiednią liczbą rdzeni, która nie powinna być mniejsza niż 4. Ponadto istotne jest również taktowanie zegara, które z reguły nie może być mniejsze niż 3-3,5 GHz. Wyjątek stanowią procesory niskonapięciowe, które charakteryzują się niskim taktowaniem w czasie mało intensywnej pracy, jednak podczas obciążenia dostają zastrzyk mocy. Ich dużą zaletą jest mniejszy pobór energii, co przekłada się na dłuższy czas pracy na baterii bez konieczności ładowania.

Następnym z podzespołów odpowiedzialnych za wydajność jest pamięć RAM. Tu należy spojrzeć przede wszystkim na ilość oraz rodzaj owej pamięci. Absolutnym minimum, które zagwarantuje poprawne działanie systemu operacyjnego oraz wykorzystywanych programów jest 8 GB. W większości laptopów ta liczba może zostać rozszerzona o dodatkową kość pamięci. Co do rodzaju to najlepszą wydajność oferują pamięci DDR4, jednak ich cena jest całkiem wysoka. Chcąc nieco oszczędzić, w dalszym ciągu pamięci DDR3 sprawdzą się poprawnie i zagwarantują przyzwoite osiągi.

Jakiego laptopa wybrać?

Szeroki wybór modeli laptopów sprawia, że zakup jest nieco utrudniony. Jednym z godnych uwagi jest Lenovo ThinkPad T490s. To typowy sprzęt przeznaczony do biznesu, który odznacza się eleganckim i przemyślanym designem. Sercem tego modelu jest wydajny procesor od Intela z serii Core Whiskey Lake. Ponadto Lenovo ThinkPad T490s wyposażony został w dużą liczbę złącz dzięki czemu konieczność podłączenia znacznej ilości urządzeń zewnętrznych nie będzie stanowić problemu. Podsumowując, owy laptop to dobry wybór pod kątem biznesowym, ale również sprawdzi się podczas użytkowania w domu.

Comments are closed.