Lenovo ThinkPad P71 – 17-calowy ultrabook z ekranem 4K UHD

Kolejną mobilną stacją roboczą firmowaną przez Lenovo jest ultrabook ThinkPad P71. Powstał po to, by zmieścić bardzo wydajne podzespoły w niewielkiej obudowie laptopa, umożliwiając wygodne przenoszenie i możliwość wykorzystania w podróży. Sprzęt kierowany jest przede wszystkim dla biznesu, średnich firm, a także osoby pracujące w branży grafiki komputerowej 3D, oraz do inżynierów.

Wyświetlacz 4K Ultra HD 17 cali

Mobilna stacja robocza ThinkPad P71 od Lenovo posiada zadowalające parametry i powinna sprostać renderingowi grafiki 3D w wysokiej rozdzielczości bez problemów

Autor zdjęcia: psref.lenovo.com

Jedną z głównych cech rzeczonego ultrabooka, która jako pierwsza rzuca się w oczy po jego otwarciu, jest duży i jasny wyświetlacz. Lenovo ThinkPad P71 wyposażony jest w ekran o wielkości 17 cali, a jego matryca potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości 4K, zwanej również Ultra HD. Dzięki technologii IPS kolory są żyje, a dobra widoczność możliwa jest niemal z dowolnego kąta. Za generowanie obrazu odpowiada dedykowana karta graficzna z rodziny NVIDIA Quadro, z której do wyboru mamy cztery różne modele. Laptop wyposażony jest też w porty Intel Thunderbolt 3, która umożliwiają wysyłanie obrazu do zewnętrznego monitora o wysokiej rozdzielczości. Te funkcje powinny się przydać zwłaszcza profesjonalnym grafikom.

Pozostałe parametry konfiguracji

Jak przystało na laptop biznesowy, znajdziemy tu procesory z rodziny Intel Core siódmej generacji, a także specjalną wersję Xeon, umożliwiającą rozwinięcie największej szybkości ponad 4 GHz. Lenovo ThinkPad P71 standardowo posiada 32 GB pamięci operacyjnej RAM (więcej informacji tutaj), z możliwością rozszerzenia do 64 GB. Pojemność dysku twardego SSD to 1 Terabajt. Bateria pozwala na pracę przez około pięć do sześciu godzin, nie wykorzystując pełnej mocy procesora i karty graficznej (np. przeglądanie internetu). Na pokładzie mamy bezprzewodowe Wi-Fi w standardzie N i AC, a także Bluetooth w wersji 4.1. Znajdziemy również tradycyjną kartę Ethernet umożliwiającą połączenie z siecią np. firmową za pomocą kabla. Lenovo ThinkPad P71 sprzedawany jest z systemem operacyjnym Windows 10 Pro.

Mobilna stacja robocza ThinkPad P71 od Lenovo posiada zadowalające parametry i powinna sprostać renderingowi grafiki 3D w wysokiej rozdzielczości bez problemów. Wadą może być krótki czas pracy na baterii nawet przy niskim obciążeniu, a także cena, która dla przeciętnego Kowalskiego może być zaporowa.

 

Comments are closed.