Lenovo E31-70 – Prawie ThinkPad

Lekki, dobrze wykonany i wydajny laptop od Lenovo to ThinkPad, prawda? Model E31- 70 nie należy do tej prestiżowej serii. Jest też zdecydowanie tańszy niż modele, które się do niej zaliczają. Tym bardziej można być pozytywnie zaskoczonym.

W jakiej kategorii go umieścić?

Lenovo E31-70 różni się ThinkPadów brakiem logo i faktycznie użytecznego manipulatora TrackPoint

fot. lenovo.com

13-calowy laptop od Lenovo waży poniżej 1,6 kg. Ultrabookiem nie jest choćby ze względu na to, że nie posiada ekranu dotykowego. Ma za to wiele cech typowych dla laptopów biznesowych. Przede wszystkim jest bardzo dobrze wykonany. W tej kategorii cenowej trudno oczekiwać magnezowej obudowy, jest więc plastikowa, ale elegancka, sztywna i odporna na zabrudzenie. Cały styl urządzenia nawiązuje do ThinkPadów, podobnie jak jego klawiatura.

Mamy więc laptopa biznesowego bez związanego z logo droższej serii prestiżu, ale też bez konieczności zapłacenia za ten luksus. W stosunku do swoich możliwości E31-70 jest bardzo tani. Można go wyposażyć w procesory Intel Core i3/i5/i7 piątej generacji, do 8 GB RAM, szybki dysk SSD i matrycę Full HD (są też słabsze). Optymalna konfiguracja bardzo nieznacznie różni się od tej jaką możemy wybrać w bardzo lubianym modelu ThinkPad X250.

Kolejną zaletą jest niskie zużycie energii. Na w sumie niedużej baterii laptop pozwala pracować około 5 godzin.

Substytut laptopa biznesowego czy zupełnie rowy jego rodzaj?

Lenovo E31-70 różni się ThinkPadów brakiem logo i faktycznie użytecznego manipulatora TrackPoint. Zapewnia natomiast odpowiednią wydajność, mobilność i satysfakcjonującą jakość wykonania. Pracuje się na nim komfortowo – jest cichy, nie osiąga wysokich temperatur, klawiatura współpracuje z użytkownikiem. Jednocześnie kosztuje znacznie mniej od ThinkPadów o podobnej wielkości. Jest więc pełnowartościowym laptopem biznesowym, a być może także pewnym wyznacznikiem nowego trendu. Solidnych, ale lekkich laptopów, które nie wyróżniają już użytkownika, ale są dla niego doskonałym narzędziem do pracy. Opisywany model dostępny na: http://www.kuzniewski.pl/k2058,laptopy-lenovo-ibm-essential-lenovo-e31-70.html.

Comments are closed.