Laptop podczas wykonywania kilku procesów zacina się

Czasu coraz mniej… Szef od paru godzin czeka na ostateczny raport w sprawie, nad którą pracujesz. Zostało Ci właściwie wykonanie tylko paru czynności, aby móc udostępnić plik przełożonemu. Niestety wszystko się wydłuża, gdyż urządzenie na którym pracujemy mocno zacina się. Tego typu sytuacje w biznesie są częstym przypadkiem. Dochodzi zdenerwowanie, stres, frustracja- praca w korporacji nie należy do najłatwiejszych. Na szczęście zanim zdecydujemy się na zakup nowego laptopa, możemy spróbować wykonać kilka kroków, aby zwiększyć płynność działania notebooka, nawet w przypadku przetwarzania kilku procesów w jednym momencie.

Jak sprawić, aby komputer działał płynniej?

Dla posiadaczy starszych egzemplarzy cenną wskazówką może być sformatowanie komputeraPrzede wszystkim powinniśmy sobie uświadomić co może wpływać na prędkość przetwarzania poleceń. Istotne w tym przypadku są głównie podzespoły. Przy zakupie nowego laptopa dostajemy ciekawostki od sprzedawcy na temat specyfikacji sprzętowej. Gdybyśmy byli zainteresowani nabyciem modelu HP ProBook 445 G7 otrzymalibyśmy prawdopodobnie najważniejsze informacje na temat jego części wewnątrz obudowy. Przytoczony wcześniej model posiada procesor o ogromnej mocy obliczeniowej AMD Ryzen 5 4500U, który umożliwia w przetwarzanie wielu czynności jednocześnie w sprawny sposób. Dodatkowo wyposażony jest w kartę graficzną AMD Radeon Vega 6, pamięć RAM 8 gigabajtów, dysk twardy SSD, który jest w stanie pomieścić nawet 256 gigabajtów danych i jest zdecydowanie szybszy od poprzedników typu HDD. Nad prawidłową pracą całości czuwa system operacyjny Windows 10. Sprawdzając poszczególne podzespoły w sieci, od razu otrzymalibyśmy informacje o wysokiej jakości tego modelu.

Dla posiadaczy starszych egzemplarzy cenną wskazówką może być sformatowanie komputera. Ta czynność nie należy jednak do najprostszych, dlatego alternatywną wersją jest usunięcie przestarzałych danych. Warto również zaopatrzyć się w podkładkę chłodzącą. Przeskanuj urządzenie antywirusem – być może zainfekowane jest złośliwym oprogramowaniem. Skuteczne może również okazać się naprawienie rejestrów za pomocą specjalnego oprogramowania.

Biznes zdjęcie utworzone przez jannoon028 - pl.freepik.com
Comments are closed.