Kolejna edycja serii ThinkPad

Marka Lenovo nie przestaje zaskakiwać. Po wypuszczeniu świetnie przyjętych laptopów 2w1, które w krótkim czasie zdominowały ten technologiczny oddział laptopów producent postanowił wydać kolejny przełomowy produkt. Otóż, na początku roku 2018 zapowiedział, iż wydanie zostanie tak zwane urządzenie hybrydowe mające spełniać najwyższe wymagania konsumenta. Mowa tutaj o 9, który pochwalić się może w całości obracalnym ekranem – to jest w przeciwieństwie do swoich rówieśników w kategorii 2w1 jest w stanie poruszać ekranem w zakresie 360 a nie 180 stopni. Do tego dochodzi komfortowy i mobilny wygląd, który określa przekątna matrycy o 13,3 cala oraz możliwość dotykowej pracy z ekranem lub też działania za pomocą specjalistycznego piórka. 

Marka Lenovo nie przestaje zaskakiwać.

fot. lenovo.com

Nowy laptop Lenovo pracować ma według zapewnień producenta ponad 13 godzin na w pełni naładowanym akumulatorze. Jeśli chodzi o sam potrzebny czas na ładowanie, to 80 procent mocy akumulatora załadowane ma być w niecałe 60 minut. ThinkPad X380 Yoga jest z pewnością niezwykle interesującym produktem na rynku, jednak wbrew pozorom nie różni go od standardowych ofert konkurentów tak wiele. Jeśli chodzi o kształt oraz samą obudowę, to Lenovo nie zdziałało wiele nowego w tej dziedzinie – urządzenie prezentuje się schludnie oraz wydajnie jednak nie przedstawia sobą żadnych bardziej atrakcyjnych wizualnie dodatków.

Nowość w starym opakowaniu

Mimo faktycznych i praktycznych walorów jakie posiada najnowszy ThinkPad, to można powiedzieć że zapewnienia producenta wywołały w nas większe oczekiwania co do produktu finalnego. Owszem, jak na sprzęt za przeszło 5 tysięcy złotych prezentuje sporo udogodnień oraz przede wszystkim radzi sobie spokojnie z bardziej obciążającymi go zadaniami. Jednak tradycyjna i nie do końca perfekcyjna obudowa oraz zawyżony czas pracy na akumulatorze bez potrzeby doładowania mogą stanowić znaczące wady. Do głównych wyznaczników ThinkPad X380 Yoga należą:

  • zaledwie 13,3 cala przekątnej
  • niska waga wynosząca około 1,4 kg
  • duża wydajność połączona z mobilnością przeważają o podróżniczym profilu laptopa
  • procesor 8 generacji pozwalający na płynne czerpanie z mocy urządzenia.
Comments are closed.