HP ProBook 430 – cechy i parametry

Kolejnym produktem, którego odświeżoną wersję zaprezentowała ostatnio firma HP, jest laptop HP ProBook 430. Obecna generacja tych komputerów przenośnych otrzymała symbol G4 i dostępna jest w dość akceptowalnej dla większości Polaków grupie cenowej, przy tym mając dość ciekają konfigurację

Dane techniczne

HP ProBook 430 posiada mnóstwo przydatnych, wbudowanych funkcji dodatkowych, które przydadzą się w domu

Autor zdjęcia: hp.com

W omawianym modelu mamy do czynienia z dwurdzeniowym procesorem Intel Core i3 o oznaczeniu 7100U, którego prędkość wynosi 2.4 gigaherca. Ponadto CPU ten wyposażony jest 3 megabajty pamięci cache. Jest to więc całkiem konkretna propozycja, która pozwoli uruchamiać najnowsze oprogramowanie. Zależnie od wersji jaką posiadamy będziemy mieć 4 lub 8GB pamięci RAM, z możliwością rozszerzenia nawet do 16GB. Obsługą grafiki zajmuje się zintegrowana karta Intel HD Graphics 620, natomiast ekran ma przekątną 13.3 cala i posiada rozdzielczość natywną wynoszącą 1366 na 768 pikseli. HP ProBook 430 ponadto posiada dysk twardy jaki montuje się w laptopie ma pojemność 1000GB, a więc całkiem sporo. Na pewno nie zabraknie nam miejsca na przechowywanie danych w tego typu komputerze.

Cena, dodatki, akcesoria

Laptop ten adresowany jest przede wszystkim do sektora konsumenckiego. Sprawdzi się on dobrze w domu, gdzie pozwoli na płynne przeglądanie internetu, uruchamianie programów – również tych wymagających wyższej wydajności, oraz oglądanie filmów i granie w nieco mniej wymagające gry. Wszystko to przy cenie zawierającej się w przedziale 2,5 do 3,5 tysiąca złotych wydaje się całkiem niezłym wyjściem z sytuacji. Oprócz wyposażenia standardowego, HP ProBook 430 posiada również mnóstwo przydatnych, wbudowanych funkcji dodatkowych, które przydadzą się w domu. Są nimi karta sieciowa o prędkości 1Gbps, karta Wi-Fi obsługująca wszystkie standardy włącznie z N i AC, interfejs Bluetooth, czytnik kart pamięci SD. Laptop waży 1,5kg a więc jest całkiem lekki, a dla większego bezpieczeństwa użytkowania „w terenie” możliwe jest zakupienie wersji posiadającej wbudowany czytnik linii papilarnych.

Jak widać przedstawiany laptop posiada bardzo wiele przydatnych funkcji, dzięki którym z pewnością będziemy się nim cieszyć przez bardzo długi czas. Możliwość rozbudowy, choćby przez dodanie kolejnych kości pamięci RAM sprawia, że HP ProBook 430 jeszcze przez długie lata będzie mógł nadążać za konkurencja. Za te pieniądze jest to ciekawa propozycja, aczkolwiek z pewnością nie jedyna.

Comments are closed.