Dell Latitude 5280 – niewielki notebook z dotykowym ekranem

Dell Latitude to znana seria laptopów biznesowych tego znanego producenta. Znajdziemy tam różne komputery, od małych notebooków do całkiem pokaźnych maszyn, które nie tylko mają duże ekrany, ale i ogromną moc obliczeniową. Teraz sprawdzimy model Dell Latitude 5280, który jest jednym z mniejszych (ekran 12.5 cala) i lżejszych notebooków dla biznesu, jednak posiadającym ciekawe funkcje, takie jak dotykowy wyświetlacz.

Podstawowe parametry

Dell Latitude to znana seria laptopów biznesowych tego znanego producenta

Autor zdjęcia: dell.com

Jeśli chodzi o kwestie typu procesor i pamięć to przedstawia się to całkiem przyzwoicie. Laptop Dell dostępny jest w wersji z procesorami Intel Core i5 oraz i7, które mogą rozwijać moc obliczeniową od 2.5 GHz do 3.1 GHz. Nie są to może wyniki, które kładą na łopatki, ale dla przeciętnego pracownika średniej wielkości firmy, który potrzebuje zabrać w miarę szybkiego notebooka w podróż służbową, będzie jak znalazł. Dell Latitude 5280 sprzedawany jest najczęściej z 8 GB pamięci operacyjnej, jednak ilość RAM-u może zostać rozszerzona nawet do 32 GB, co jest już całkiem interesującą kwestią. Jeśli bowiem w przyszłości trzeba będzie uruchomić na nim bardziej wymagające aplikacje, to wystarczy po prostu rozszerzyć RAM.

Dysk SSD, ekran dotykowy, zabezpieczenia

Jak w większości laptopów z segmentu biznesowego, Dell Latitude 5280 wyposażony jest w dysk SSD, czyli taki który nie posiada talerzy i ruchomych elementów. Jest to bardzo ważne w razie upadku, ponieważ nie dojdzie do uszkodzenia i utraty danych, jak ma to miejsce przy zwykłych dyskach. Dell oferuje do tytułowego modelu dysk o pojemności 256 GB. W notebooku mamy co prawda nie największy wyświetlacz, bo tylko 12.5 cala, ale za to potrafiący wyświetlić obraz w Full HD, oraz posiadający funkcjonalność dotykową. Możemy więc z laptopa korzystać tak, jak robimy to ze smartfonem czy tabletem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Jak przystało na komputery dla firm, Dell Latitude 5280 posiada czytnik kart procesorowych (Smart Card), a także – dostępny jako opcja – czytnik linii papilarnych do biometrycznego uwierzytelniania użytkownika.

Podsumowując, przedmiotowy laptop jest ciekawą propozycją, która nie powinna wyczyścić niczyjej kieszeni, natomiast zapewni dobrą wydajność i bezpieczeństwo. Dotykowy ekran ułatwi pracę, a zastosowanie dysku SSD sprawi, że w razie upuszczenia notebooka nie stracimy swoich danych.

Comments are closed.