Dell Inspiron 17 5758 – wszechstronny laptop z 17,3-calową matrycą

Dell Inspiron 17 5758 to jeden z laptopów z linii 7000 dedykowanej wymagającym użytkownikom (o czym więcej pod tym linkiem: http://www.kuzniewski.pl/k2370,laptopy-dell-inspiron-inspiron-17.html). Jego mocną stroną jest duży ekran o przekątnej 17,3 cala oraz zróżnicowanie konfiguracyjne. Model ten dostępny jest z różnymi procesorami niskonapięciowymi z rodziny Intel Core. To sprawia, że laptop można kupić zarówno w wersji bardziej ekonomicznej, jak i z mocniejszymi komponentami zapewniającymi odpowiednią wydajność do pracy z bardziej wymagającym oprogramowaniem. 

Pierwsze wrażenie

Dell Inspiron 17 5758 to jeden z laptopów z linii 7000 dedykowanej wymagającym użytkownikom

fot. kuzniewski.pl

Dell Inspiron 17 5758 jest notebookiem idealnym i do pracy, i do rozrywki. Nowoczesne komponenty konstruktorzy zamknęli w eleganckiej, metalowej obudowie, która nie wygina się pod naciskiem i jest naprawdę solidna.

Konstrukcja ma szerokość 417 mm, głębokość 283 mm, wysokość 27 mm i waży 2,8 kg. Obudowa nie jest więc bardzo smukła (ultrabooki mają najczęściej 21 mm grubości), ale przy 17-calowej matrycy, laptop nie prezentuje się masywnie.

Porty i akcesoria

W Dell Inspiron 17 5758 użytkownicy znajdą 3 porty USB (konstruktorzy zadbali o nowoczesny standard 3.0) oraz złącze HDMI. Brakuje tutaj złącza VGA oraz gniazda stacji dokującej. Plusem jest obecność klasycznego napędu DVD. Komunikację zapewnia WLAN i moduł Bluetooth. Laptop posiada 2 standardowe głośniki, wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, kamerę 1,0 MPix.

Od notebooków biznesowych z wyższej półki nieco odstaje brakiem zabezpieczeń danych (jak czytnik Smart Card, czytnik linii papilarnych czy szyfrowanie TPM). Akumulator 4-komorowy Li-Ion umożliwia około 380 minut pracy bez ładowania baterii.

Jakość obrazu

Dell Inspiron 17 5758 został wyposażony w duży ekran o przekątnej 17,3 cala, który zapewnia odpowiedni obszar roboczy. Standardowa wersja dostępna jest w rozdzielczości HD. Osoby, którym zależy na większym obszarze roboczym, mogą wybrać konfigurację z matrycą w rozdzielczości Full HD.

Jaka wydajność podzespołów?

Mocną stroną laptopów Dell Inspiron 17 5758 jest możliwość dobrania konfiguracji z różnymi podzespołami. Konstruktorzy zamontowali tutaj niskonapięciowe procesory Intel Core. Dostępne są jednak ekonomiczne modele z jednostkami Intel Core i3, które sprawdzą się do pracy z popularnym oprogramowaniem biurowym. Dla bardziej wymagających użytkowników zaprojektowano wersje z jednostkami Intel Core i5-5200U o częstotliwości taktowania o 2,2 do 2,7 GHz. Do najbardziej wymagających zadań można wybrać modele z dwurdzeniowym procesorem Intel Core i7-5500U o taktowaniu bazowym 2,4 GHz (3,0 GHz z funkcją Turbo Boost). Pamięć RAM może mieć pojemność 4GB, 8 GB lub 16 GB.

Standardowe wersje posiadają kartę HD Graphics zintegrowaną z procesorem. Osoby, którym zależy na wyższej wydajności graficznej, mogą wybrać model z dedykowanym układem nVidia GeForce 920M.

Comments are closed.